SZLACHETNA PACZKA

szlachetna_paczka_logo1

Kochani, Święta to przede wszystkim czas radości! Nie zapominajmy o tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji.

Lektorzy SJO Chili wraz z uczniami i ich rodzicami po raz kolejny biorą udział w akcji Szlachetna Paczka, która pomaga osobom potrzebującym w całej Polsce. W tym roku pomoc niesiemy młodej mamie, Pani Jadwidze samotnie wychowującej dwójkę dzieci – Joannę (8 l.) i Oskara (5 l.).

Opis rodziny:

Pani Jadwiga była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej przez męża, który nie szczędził nawet dzieci. Postanowiła się rozwieść i wyprowadzić, aby uchronić dzieci przed tyranem. Pani Jadwiga postarała się o mieszkanie od gminy, jednak mieszkanie, które otrzymała, było w tragicznym stanie i wymagało kapitalnego remontu. Pani Jadwiga z powodów finansowych sama remontuje mieszkanie, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia. Samotne wychowywanie dwójki dzieci jeszcze to opóźnia, ale dobro dzieci jest dla niej najważniejsze. Po zrobieniu podstawowych opłat i spłacie kredytu, który został zaciągnięty z wyższej konieczności, zostaje na osobę około 550 zł miesięcznie. Pani Jadwiga jest dumna ze swoich dzieci i stawia ich dobro nade wszystko. Cieszy się również, że zdołała sama podnieść się z tak trudnej sytuacji w jakiej się znalazła i teraz już widzi świat w jaśniejszych barwach. Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często rodzinie brakuje pieniędzy, dlatego dla pani Jadwigi szczególnie ważne są żywność, środki czystości oraz ubrania dla dzieci.

Do kartonu Szlachetna Paczka zbieramy:

a) żywność trwałą (np. herbata, kasza, cukier, kakao, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, mleko)

b) środki czystości (np. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel p/prysznic, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, krem bambino)

c) odzież i obuwie

  • Joanna (12 lat) – dresy, spodnie, bluzki, piżama, buty zimowe lub adidasy (r. 37)
  • Oskar (132 cm) – dresy, spodnie, podkoszulki, piżama, trapery zimowe (r. 32)

d) artykuły szkolne (klej, linijki, kredki, gumki do ścierania)

e) wyposażenie mieszkania (kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka)

f) upominki: Spiderman robot, miś, lalka mówiąca.

Akcja trwa do 8.12.2016.

Pamiętaj, nie musisz zakupić wszystkich rzeczy z listy. Każda pomoc się liczy! Rzeczy nie muszą być nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.

W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.

W obu oddziałach SJO Chili, na korytarzach znajdują się kartony do których możemy wkładać datki dla potrzebującej rodziny.

baner