Lato z Chili – Tydzień 2

gwiazdki

Lato z Chili – Tydzień 2 – podsumowanie!

Drugi tydzień wakacyjnego kursu Lato z Chili dobiegł końca. W dniach 3-7 lipca 2017 roku spędziliśmy fantastyczny czas z naszymi kursantami. Dopisała nam pogoda, energia oraz duża dawka uśmiechów! Motywowaliśmy się wzajemnie do powtórek językowych – choć tydzień minął bardzo szybko, zdążyliśmy poznać podstawowe zwroty języka hiszpańskiego i francuskiego oraz poszerzyliśmy znajomość języka angielskiego. Teraz pora na minione atrakcje:

DAY 1 – SMART KIDS

Poniedziałek rozpoczęliśmy od warsztatów SMART KIDS – czyli MĄDRE DZIECIAKI. Pierwszą częścią warsztatów były gry i zabawy zespołowe. Po lunchu (pysznych chałkach z nutellą) wybraliśmy się na pobliskie boisko w celu odpoczynku – gry i zabawy na świeżym powietrzu! Po powrocie do szkoły przyszedł czas na II część warsztatów SMART KIDS. Konkurs na najbardziej pomysłowego stworka – Maciek i jego rakieta, Olo i jego piesek oraz Szymon wraz z jego wiercącą armatą zdecydowanie zasłużyły na wyróżnienie, chociaż pozostałe prace były również bardzo pomysłowe. Nasi młodsi kursanci stworzyli niesamowite roboty! Na koniec wybraliśmy się do CH Emka w celu zobaczenia troszkę większych robotów, niż te stworzone przez naszych Kursantów.

day 1

DAY 2 – KRĘGLE

Drugi dzień kursu Lato z Chili minął pod znakiem rozgrywek na kręgielni. Dwie godziny zmagań i kto został zwycięzcom? Tristan nie miał sobie równych! Brawo – gratulujemy! Oczywiście zanim pojechaliśmy na kręgle odbywały się rozgrywki językowe w siedzibie naszej szkoły – gry i zabawy przygotowane przez lektorów SJO Chili były bardzo kolorowe i angażujące! Bardzo ciekawe było rysowanie – jak Cię widzą inni – narysuj wylosowaną osobę z grupy!

mini bowling

DAY 3 – PARK LINOWY

Środowe zajęcia rozpoczęliśmy od lekcji -RAINFOREST.
Z fiszek uczyliśmy się nowych słówek. Słuchaliśmy opisu po angielsku i dopasowaliśmy znaczenie. Następnie przebijaliśmy balony i sprawdzamy czy znamy znaczenie słówka. Kolejnym krokiem było stworzenie papug. Wow! Wyszły przepięknie!

W młodszej grupie podczas zajęć poznaliśmy nazwy zwierzątek leśnych w języku angielskim. Każdy uczeń zamienił się w wylosowane zwierzątko, a następnie graliśmy w grę „Who stole the acorn from the acorn jar?”. Uczestnicy musieli odgadnąć kto „ukradł” żołędzia  Było mnóstwo zabawy i nauki!

Po zajęciach językowych wybraliśmy się do PARKU LINOWEGO. Było fantastycznie! 4 osoby weszły na samą górę -Michał, Albert, Julka i Kuba  Well-done!

park mini

DAY 4 – GOŚĆ SPECJALNY

W czwartek w SJO Chili panował francuski nastrój. Gdziekolwiek spojrzeć, tam przepiękna Wieża Eiffla! Lektorki SJO Chili przygotowały warsztaty tematyczne na których odbyło się:  tworzenie wieży Eiffla ze słomek i kubków, poznaliśmy ciekawostki o Francji – czy wiedzieliście, ze kilty wywodzą się właśnie stamtąd, a nie ze Szkocji?! , Pic-a-Picasso – Hiszpan studiował i tworzył we Francji – my w ramach losowania stworzyliśmy własne portrety w stylu a-la KUBIZM. Zajęcia umilała nam muzyka francuska w tle 🙂!

W przerwie udaliśmy się na plac zabaw, gdzie panowało istne szaleństwo – gra berek zatytułowana ‚w pogoni za niebieskim jednorożcem’. 🙂 Gościem specjalnym była Pani Aleksandra – lektor języka francuskiego. To ona nauczyła nas liczyć do 10, przećwiczyła z nami podstawowe zwroty i przeprowadziła warsztaty pełne ciekawostek o Francji. Teraz już wiemy jak pięknie wymawiać francuskie marki samochodów.

mini fr

DAY 5 – ROWERY

Ostatni dzień II tygodnia Lata z Chili uciekł w mgnieniu oka. Rozpoczęliśmy od zajęć językowych, którym głównym tematem były środki transportu (ang. means of transport). Mówiliśmy o ich wadach i zaletach, stworzyliśmy słowniczki (praca grupowa) rysowaliśmy wylosowane auto, statek czy maszynę, a wszystkie prace złożyliśmy w ilustrowany słownik „rzeczy do przemieszczania się” (ang. Things that go).  O godz 10:00 rozpoczęły się warsztaty BEZPIECZNE WAKACJE. Zajęcia z panem z ZORDu były bardzo ciekawe – omówiliśmy bezpieczeństwo na drodze, znaki drogowe, było również wręczenie odblasków (dziękujemy za prezenty)! Na lunch – przyjechała do nas przepyszna pizza z lokalnej restauracji GUSTO. Następnie, PYJAMA PARTY plus wyjście na dwór – szlafroki, jednorożce i inne stworki na huśtawkach, grające w piłkę itp. 🙂 Było bardzo wesoło! 🙂

mini transport

Dziękujemy za kolejny, wspaniały tydzień Lata z Chili! <3

Nie zapomnijcie obejrzeć zdjęć oraz filmu na naszym fanpage!