Lato z Chili – Tydzień 4

gwiazdki

Lato z Chili – Tydzień 4 – podsumowanie!

Czwarty i za razem ostatni tydzień wakacyjnego kursu Lato z Chili dobiegł końca. W dniach 17-21 lipca 2017 roku spędziliśmy fantastyczny czas z naszymi kursantami. Dopisała nam pogoda, energia oraz duża dawka uśmiechów! Motywowaliśmy się wzajemnie do powtórek językowych – choć tydzień minął bardzo szybko, zdążyliśmy poznać podstawowe zwroty języka hiszpańskiego i francuskiego oraz poszerzyliśmy znajomość języka angielskiego. Teraz pora na minione atrakcje:

DAY 1 – SMART KIDS

Poniedziałkową atrakcją były warsztaty SMART KIDS – czyli mądre dzieciaki. Kursanci zbudowali wieże z makaronu, zwycięska wieża miała aż 60 cm wysokości! Gratulujemy! Co więcej, rozwiązywaliśmy łamigłówki i graliśmy w grę TABOO. W młodszej grupie kreatywne dzieci tworzyły coś z niczego – zmyślne lornetki, wieże, kubki na koktajle, narzędzia do dmuchania, proce na konfetti, pomysłów było bez końca! Well-done everyone!

DAY 2 – KRĘGLE

Od rana rozpoczęły się rozgrywki w SJO Chili! Gra kubeczki, a w każdym z nich 2 zadania! Pierwsze to hasło do narysowania na interaktywnej tablicy – grupa odgaduje, kolejne zadanie to zdanie do przetłumaczenia na język obcy – było mnóstwo zabawy, a gramatyka sprytnie ukryta! 🙂 Młodsza grupa zamieniła się we Flinstonów – poznali rodzaje gier – planszowe, karciane, berek, kółko i krzyżyk – wszystko po angielsku! Na koniec, zaprojektowali własną kulę do kręgli.
O godzinie 10:30 przyszła pora na lunch! Dziś kluseczki z sosem i truskawkami – mniam! Po godzinie 11:30 byliśmy już w drodze – wynajętym autokarem zmierzaliśmy ku kręgielni. Godzina 12:00 czas START! Dwugodzinne rozgrywki były pełne emocji i uśmiechu! Po prostu świetnie się bawiliśmy!

IMG_4222a

DAY 3 – PARK LINOWY

Na pytanie „Jak było?” wszyscy chórem odpowiedzieli „SUPER!!!”
Po rozgrzewce językowej poszliśmy do parku linowego.

Panda, koala i yogi – te ścieżki już za nami. Niektórzy się bali, ale pod czujnym okiem instruktorów oraz opiekunów, ukończyli trasy.

IMG_0172a

DAY 4 – GOŚĆ SPECJALNY

Czwartego dnia odwiedził nas Gość Specjalny, a mianowicie Pani Paulina – lektor języka hiszpańskiego. Pełna pasji oraz miłości do Hiszpanii, Pani Paulina przygotowała dla nas magiczne warsztaty językowe. Nauczyliśmy się słów związanych z wakacjami, obejrzeliśmy bajkę w języku hiszpańskim, było wiele quizów i ciekawostek!

W grupie starszaków kontynuowaliśmy temat podróży i zwiedzania przez cały dzień! Przeprowadziliśmy lekcję ‚We are going on holiday!’ – przećwiczyliśmy konstrukcję ‚going to’, zwiedziliśmy całą Amerykę Północną i na koniec mieliśmy quiz o USA.

W młodszej grupie po wczorajszych wyczynach w parku linowym, zamieniliśmy się w superbohaterów! WOW! Poznaliśmy jakie cechy (po angielsku) ma super bohater i co potrafi. Następnie zaprojektowaliśmy siebie jako superbohatera, opowiedzieliśmy jakie mamy cechy charakteru i jakie zdobyliśmy supermoce!

DAY 5 – ROWERY

W piątek od samego rana rozpoczęliśmy zajęcia językowe tematyką samochodową. Poznaliśmy nowe słówka, rozwiązaliśmy zagadki i quizy oraz świetnie się bawiliśmy! W młodszej grupie hasłem dnia było – zoom zoom we’re going to the moon!  Tak się rozpędziliśmy naszymi rowerami ze zajechaliśmy aż na Księżyc. Będąc w kosmosie z m.in. Świnką Peppą  poznaliśmy jego elementy, planety (wszystko po angielsku), zaprojektowaliśmy własne rakiety, aby móc dalej bezpiecznie zwiedzać kosmos. 🚀

Godz 10-12 to czas warsztatów – Bezpieczne Wakacje! Fantastyczni wykładowcy z ZORD Koszalin przedstawili naszym uczniom lekcję połączoną z prezentacją multimedialną na temat bezpiecznego zachowania rowerzystów. Obejrzeliśmy również filmy pokazujące niebezpieczne zachowania rowerzystów na drodze. Dodatkową atrakcją było nałożenie alkogogli, które symulują zamazany obraz człowieka który spożył znaczną dawkę alkoholu. Dziękujemy za ciekawe warsztaty!

Pora lunchu – niespodzianka ! Dziś PIZZA!  Na zakończenie osłodziliśmy pożegnanie grą z mentosami say hello.

1as

Dziękujemy wszystkim kursantom oraz lektorom za 4 magiczne tygodnie kursu Lato z Chili!

Więcej zdjęć oraz filmów znajdziecie na naszym fb!

Do zobaczenia!