Lato z Chili – Week 1

mini logo

Lato z Chili – czas START!

Dnia 25.06 rozpoczęliśmy pierwszy tydzień wakacyjnego kursu językowego Lato z Chili.

Zobaczcie jak spędziliśmy miniony tydzień!

lato z chili

DAY 1
Pierwszy dzień Lata z Chili za nami! Patronem i motywem przewodnim był żółw i w związku z tym oprócz prezentacji i filmików przygotowaliśmy sporo atrakcji tematycznych.

Na zapoznanie wykonaliśmy All about me – żółwia, którego skorupę ozdobiły doodle z informacjami i obrazkami jak nasze imię, portret, ulubione/posiadane zwierzątko itp. Następnie przygotowaliśmy listę przebojów, jaka umiliła nam czas podczas malowania farbami ogromnych kamieni-skorup… ! Byliśmy rownież na spacerze i odwiedziliśmy pobliski plac zabaw.

lato z chili-2

DAY 2
Hej-Ho! Hej-Ho! Do parku linowego by się szło! Zanim jednak zaczęliśmy pełną adrenaliny wyprawę na wysokości trzeba było posilić się pysznymi pierogami z białym serem oraz sosem z truskawek, poznać zasady bezpieczeństwa oraz troszkę się rozruszać na siłowni znajdującej się w okolicach Góry Chełmskiej. Miny kursantów mówiły same za siebie. Było super!

lato z chili-3

DAY 3
Za nami Dzień Sportu! ☀️‍♀️⛹️‍♀️‍♀️‍♀️ Ależ świetnie się bawiliśmy. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć językowych wypełnionych tematyką SPORTS AROUND US. ‍♂️‍♀️Następnie wybraliśmy się na Dolinę Sportową gdzie odbyły się małe Mistrzostwa Chili! Nasza szkoła promuje aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia, więc cały dzień aktywnie spędziliśmy korzystając z pięknej pogody!

lato z chili-5

DAY 4
Dzień czwarty Lata z Chili „SMART KIDS” do końca otoczony był tajemnicą. „Będziemy robić rakiety? Będą quizzy?” – już od wczoraj pytania kursantów mnożyły się na potęgę. Myślimy, że sprostaliśmy oczekiwaniom kursantów .

Rano nauczyliśmy się co można zrobić z mąki, soli i wody: aniołki, bułeczki, Leię ze Star Wars ( ), letniego bałwanka ( ) i wiele innych postaci i przedmiotów. Dzieci instruowane przez lektora spisały się na medal!

Tymczasem w grupie starszaków … powstały kreatywne smartphony – tworzyliśmy nasze aplikacje na stronie tytułowej (te, których używamy lub które chcielibyśmy stworzyć). W środku opisaliśmy swoje hobby, marzenia, cele itp.

Magiczna karta – Wykonaliśmy magiczną sztuczkę ze znikającym kolorem na karcie. Na jednej karteczce namalowaliśmy kolorowy rysunek z naszą ulubioną postacią kreskówkową, symbolem itp. A na folii zarysowaliśmy kontury. Całość włożyliśmy do magicznej karty. Efekt – kolorowy rysunek zamienia się w czarno – biały. Wow

lato z chili-6

DAY 5
Piątek, piąteczek, ….KROPEK?
Cóż za niespodzianka! Przyjechał do nas wóz pełen pyszności! Malina z bezą, oreo, sorbet… dla każdego coś pysznego.

Po lodach pojechaliśmy na seans do Multikina.
Zdążyliśmy rownież wykonać ćwiczenia tematyczne związane z kinem oraz własnoręcznie wykonaną kolorowankę 🙂

W grupie starszaków powtórka językowa na wesoło. Zajęcia dotyczące gatunków filmowych wypełnione były grami, zadaniami, quizami oraz kreatywnymi ćwiczeniami!
Pierwszy tydzień Lata z Chili dobiegł końca – było super!
Dziękujemy lektorom SJO Chili za ogromny wkład w zajęcia oraz świetnym kursantom i ich rodzicom!