LATO Z CHILI – II tydzień – PODSUMOWANIE

Przyszedł czas na podsumowanie II tygodnia (04.07.-08.07.2016) pełnego atrakcji wakacyjnego kursu językowego pod nazwą „LATO Z CHILI” 🙂

PARK WODNY

Długo debatowaliśmy jak zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom. W końcu podzieliliśmy się na trzy grupy. Każdy zespół miał swojego opiekuna, a każdy kursant osobę „do pary„, za którą „był odpowiedzialny🙂

Pływający tworzyli fale i korzystali ze zjeżdżalni. Młodsi uczyli się pływać i grali w piłkę w basenach od 0,4 do 1,2m. Nikt oczywiście nie pogardził relaksującym jacuzzi 😉

pon (1)

pon (2)

 

PIŁKA NOŻNA

Pełna rozgrzewka, profesjonalne porady trenera i świetna strategia rozwinęły zdolności futbolowe naszych kursantów. Wyczekiwany mecz był absolutnie fantastyczny.

Dziewczynki wolały bawić się na placu zabaw, rysować kredą przepiękne tęczowe obrazki i brać udział w różnych konkurencjach sportowych.

Podczas przerw, całą grupą uczyliśmy się piosenki, która pomogła nam przyswoić słówka z działu SPORT.

wt (1)

wt (2)

 

DZIEŃ FRANCUSKI

Za oknami padał deszcz, ale dzięki lektorce języka francuskiego udało nam się (chociaż myślami) przenieść do Paryża 🙂 Poprzez ćwiczenia, gry i zajęcia plastyczne poznaliśmy położenie, symbole, cyfry, kolory oraz przydatne zwroty jak:

Je m’appelle…. = Nazywam się …..
J’ai …. ans. = Mam ….. lat.
Comment ça va? = Jak się masz?

…i wiele innych.

śr

śro

 

KONIE

Wyjazd na wieś to super zabawa.
Przeciąganie liny, rzucanie podkowami, skoki na ogromnej piłce (przez przeszkody), gry zespołowe, grill… no i oczywiście konie. Pani Agnieszka i pani Danusia pokazały nam jak dbać o te piękne zwierzęta, jak je karmić, no i.. jak na nich jeździć.

czw (1)

czw (3)

czw (2)

 

DZIEŃ DISNEYA

W ostatni dzień Lata z Chili obejrzeliśmy na SMARTboard film z bezzałogowego statku powietrznego pozwalający nam poznać położenie geograficzne i najpiękniejsze miejsca Disneylandu. Rozwiązaliśmy również quizy, graliśmy w ręcznie robione (anglojęzyczne) gry i przemieniliśmy się w księżniczki, królewny, kotki i inne postaci z magicznego świata Walta Disneya.

 

pt (1)

pt (2)

 

Więcej zdjęć na fanpage SJO Chili :)!

 

Było fantastycznie! Teraz czas na zasłużone wakacje. Następny pełny atrakcji kurs językowy zapewne w czasie ferii zimowych (Zima z Chili). Obserwujcie nasz fanpage i stronę internetową by nie przegapić zapisów. :)!

Do zobaczenia!