Lato z Chili – Week 2

mini logo

Lato z Chili – Week II

Kochani, kolejny tydzień Lata z Chili za nami. W II tygodniu wakacyjnego kursu językowego mieliśmy wiele wrażeń,

a zaprezentowane poniżej atrakcje umiliły nam spędzony wspólnie czas. Zapraszamy Was do podsumowania!

lato z chili-7

DAY 1

Pierwszy dzień rozpoczął się od integracji – wszyscy uczestnicy Lata z Chili poznali się grając w liczne gry! Tak, to właśnie dziś odbył się GAMES DAY – czyli DZIEŃ GIER. Niektóre gry przynieśliśmy do szkoły, inne kreatywnie wykonaliśmy sami!

Następnie przenieśliśmy się do dżungli – do świata Jumanji! Aby nas gra nie porwała musieliśmy wykonać kilka, nie zawsze prostych zadań. Nauczyliśmy się dzisiaj również jak literowac imiona, jak nazywają się dzikie zwierzęta w języku angielskim oraz jak nazywają się części ciała lwa w obcym języku.

W grupie starszaków – Jeopardy Quiz – 40 pytań z różnych dziedzin wiedzy. Podzieliliśmy się dwie drużyny oraz losowaliśmy na kole kategorię. Następnie wybieraliśmy za ile punktów będzie pytanie. Na koniec wykonaliśmy podliczanie punktów i wyłonienie zwycięzcy!!!

lato z chili-8

DAY 2

Kolejny dzień był przepyszny – cały zaplanowany wokół kuchni włoskiej. 🍕W grupie straszaków zrobiliśmy quiz. Tak się spodobało naszym kursantom quizowanie, że przygotowali nawet własne pytania. Tym razem nowe kategorie, m.in. Historia, Geografia, Film, Muzyka i Pizza. Poznaliśmy nowe słówka związane z przygotowaniem posiłków, w tym m.in. pizzy. Pod kawałkami pizzy ukryte były definicje, na podstawie których należało odgadnąć o jakie słowo chodzi. Później układaliśmy słowa z literek na składnikach pizzy. Następnie zagadki dotyczące historii pizzy w balonach – 10 balonów z konfetti z pytaniami do hasła krzyżówki.

Jako, że wtorkowo zaplanowaliśmy PIZZA DAY w nagrodę za ciężka pracę poszliśmy na pyszna pizzuchę do pobliskiej Grotty, najedzeni ? Jutro spalimy na dniu sportu!

lato z chili-9

DAY 3

Dzień Sportu zaczęliśmy od konkursu – która grupa wypisze więcej sportów w języku angielskim, poszło naszym kursantom wyśmienicie. Zostaliśmy również kapitanami swoich drużyn sportowych i zaprojektowaliśmy stroje dla nich.

Tymczasem u starszaków: zagadki o piłce nożnej – 10 pytań w j. angielskim na temat znajomości zasad w piłce nożnej. Następnie konkurs – Co mówi o mnie moja koszulka? A na koniec, zabawa w poszukiwanie zagadek na placu zabaw – pochowane zostały koperty z zadaniami dotyczącymi słówek związanych ze sportem. Drużynę, która najszybciej uzupełniła wszystkie przykłady czekała słodka nagroda.

Pogoda dopisała w 100% a my wykorzystaliśmy ją w 200% spędzając prawie caluśki dzień na świeżym powietrzu! ☀️Na koniec dnia w ramach nagrody niespodzianki odwiedził nas Kropek z pysznymi lodami.🍦Dziękujemy Pracownia_Lodow!

lato z chili-10

DAY 4

Czwartek minął pod znakiem – SUPER HERO DAY –  Dzień Superbohatera, kto by nim nie chciał zostać ? Ale to nie na takie proste, trzeba przejść specjalne szkolenie, które dzisiaj przechodziła młodsza grupa. Aby zostać superbohaterem należało wykonać 14 zadań, M.in: wykonać strój dla superbohatera, zatrzymać złoczyńców, wykorzystać swoj pajęczy zmysł, supersile oraz superinteligencje, graliśmy również w superhero gry takie jak superhero freeze, superhero tag oraz wiele wiele innych!

lato z chili-7

DAY 5

Piątek był bardzo wyczekiwanym dniem. Wszyscy kursanci wyczekiwali wyjścia do AQUAPARKU. Z samego rana wyruszyliśmy spacerkiem do pobliskiego kompleksu wodnego. Od godz 10:00 – 13:00 trwało szaleństwo wodne! Baseny, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodospady, gejzery i wiele innych atrakcji umiliło nam wspólny czas.  Po 3 godzinach zabawy w wodzie, przyszedł czas na powrót do szkoły, gdzie czekał na nas ciepły lunch. Dziś były przepyszne eskalopki drobiowe z ziemniaczkami i surówką. Po chwili odpoczynku odbyły się zajęcia języka angielskiego. To był wspaniały dzień! Dziękujemy!