RED NOSE DAY

red-nose-day

Dzień Czerwonego Nosa (Red Nose Day), przypominający nieco Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, to odbywająca się co dwa lata wielka zbiórka pieniędzy dla potrzebujących w Wielkiej Brytanii oraz Afryce. W  tym roku zaplanowano finał zbiórki na piątek 24-go marca. Tego dnia, Comic Relief – brytyjska organizacja charytatywna, finansuje i organizuje masę projektów mających na celu niesienie szeroko rozumianej pomocy.

Red Nose Day – to dzień śmiechu, żartów i zabawy! Brytyjczycy, którzy humor mają we krwi – humor, który może nie dla wszystkich jest zrozumiały, no bo jak tu zrozumieć mocno sarkastyczne żarty i ludzi, którzy potrafią śmiać się z samych siebie? 😉  Dzień ten traktowany jest również ulgowo w szkołach – gdzie mundurek zastępują czerwone ubrania lub czerwone nosy.

Jak zbierać fundusze?

Datki mają być zbierane w zamian za to, że zrobimy coś śmiesznego… np. założymy sobie czerwony nos i tak będziemy paradować przez cały dzień. Z tego powodu, bardzo znane jest powiedzenie- DO SOMETHING FUNNY FOR MONEY. 🙂

Jak doskonale wiecie SJO Chili, nie tylko uczy języków obcych, ale również chętnie niesie pomoc. Chcemy edukować naszych uczniów, jak ważne jest wspieranie organizacji charytatywnych. Dlatego działamy – już zasililiśmy konto fundacji Comic Relief! A teraz pora na naukę i śmiech! 🙂

Dnia 24.03.2017, na zajęciach w SJO Chili możecie spodziewać się dużej dawki lekcji tematycznych i humoru oraz oczywiście – czerwonych nosków!

Do zobaczenia w Chili!

Koordynatorem Red Nose Day w SJO Chili  jest P. Katarzyna Brajczewska! 🙂

 

2A