ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SJO CHILI

mini logo

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SJO CHILI

miniakturka 59

Kolejny rok szkolny za nami! Dziękujemy wszystkim lektorom za ogromny wkład w przygotowywanie oraz przeprowadzane zajęć językowych oraz nieustanne motywowanie naszych uczniów. Gratulujemy kursantom SJO Chili pięknych wyników w nauce, osiągniętych celów oraz wytrwania w systematycznej pracy.

Rok szkolny 2017/2018 przepełniony był projektami, które są nieodzowną częścią SJO Chili. Przypomnijmy sobie wspólnie jak wyglądał miniony rok.

We wrześniu rozpoczęliśmy nie tylko zajęcia językowe, ale również wystartowała II edycja projektu SŁOWO DNIA! Każdego poranka uczyliśmy się nowych słów na facebooku i instagramie. Pod koniec miesiąca, wdrożyliśmy dwa jesienne projekty motywacyjne: Peppers oraz Word Hunt.

Jesienną porą, a dokładniej w październiku i listopadzie zaprezentowaliśmy Wam nową odsłonę projektu SŁOWO DNIA oraz jesienne Pepperki w Systemie Click zmienione adekwatnie do tej pory roku. Zorganizowaliśmy zbiórkę dla potrzebującej rodziny z okolic Koszalina, gdyż niesienie pomocy jest ważnym filarem Chili. Co więcej, przeprowadziliśmy próbny egzamin maturalny w celu zmotywowania naszych kursantów oraz określenia poziomu językowego i wyznaczenia dalszego toku nauczania.

W drugiej połowie listopada rozpoczęliśmy zbiórkę dla Szlachetnej Paczki – pomogliśmy samotnej mamie z naszego miasta. Ogromnym przeżyciem były kreatywne warsztaty X-mas w Cuksiku. Ależ świetnie się bawiliśmy.

cuk

W grudniu zawitała zima, a wraz z nią zimowe Pepperki. Projekt PenFriend pracował na pełnych obrotach. Wielu uczniów SJO Chili przyłączyło się do pisania życzeń świątecznych, które wysłaliśmy do szkół z Ugandy, Korei Południowej, Cypru czy USA. Co więcej, kursanci napisali życzenia świąteczne dla Królowej Wielkiej Brytanii. Z pewnością sprawiło jej to przyjemność.

Styczeń 2018 obfitował w przerwę na ferie zimowe, ale czy SJO Chili przystopowało z nauką? Ależ nie! Wręcz przeciwnie, podczas 2 tygodni zimowych kursów Zima z Chili przygotowaliśmy powtórkę językową wraz z mnóstwem atrakcji!

W lutym przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich lektorów w Polsce – lekcje walentynkowe. To już wtedy działaliśmy na pełnych obrotach z pomysłem Chili Support – to wsparcie na całego dla nauczycieli, studentów oraz pasjonatów języków obcych.

Projekt bez tytułu

Wiosna, wiosna, wiosna ach to … nareszcie słonko zawitało do Chili i rozpoczęły się nowe projekty. Największy z nich, Chili BIZ – to nic innego jak szkolenia biznesowe dla firm. W marcu odbyły się kolejne edycje RSG Gim oraz RSG Matura. Nie zabrakło również obchodów Red Nose Day oraz Dnia Św. Patryka.

Kwiecień był miesiącem ekologii. Szerzyliśmy świadomość dbania o naszą planetę oraz ich mieszkańców. Z okazji Dnia Ziemi, przeprowadziliśmy dużo lekcji edukacyjnych. Rozpoczęliśmy również kolejne projekty motywacyjne: Word Hunt oraz Caterpillars. Nasz Book Club świętował również obchody Międzynarodowego Dnia Książki.

W maju i czerwcu projekt PenFriend uaktywnił się ponownie. Wielką datą w Wielkiej Brytanii był ślub Księcia Harry’ego i Meghan Markle, który przypadł na 19 maja 2018r. W związku z tymi wydarzeniami nasi kursanci postanowili napisać życzenia z okazji książęcego ślubu. W czerwcu świętowaliśmy Dzień Dziecka, objadając się pysznymi lodami z Pracowni Lodów. Na koniec czerwca, gdy zajęcia językowe dobiegały końca wręczyliśmy certyfikaty oraz małe upominki.

Dnia 25.06 rozpoczęliśmy wakacje, a wraz z nimi wakacyjne kursy Lato z Chili. W tym roku zaplanowane są 4 tygodnie niesamowitych wrażeń! Z pewnością będziemy się świetnie bawić!

Dziękujemy za fantastyczny rok intensywnej nauki i do zobaczenia na kolejnych lekcjach we wrześniu!